Standardmark. Paide

Paide on 2015. aasta septembris välja antud standardmark. Marki kaunistab Paide vapp. Mark on iseliimuv. Marki saab kasutada teiste markidega kombineerimiseks.

Laos: 37 tk
Tootekood:
4740352116078
Ilmumiskuupäev: 10.09.2015
Kujundaja: Indrek Ilves
Järjenumber: 607-10.09.15
Margi tsoon: Muud margid
Margi tüüp: Iseliimuv
0.55 €
Tellimus ületab maksimaalse lubatud koguse!
Kirjeldus

Paide on 8300 elanikuga väike armas linnake Eestimaa südames. Linna kuulsusrikas ajalugu sai alguse 1291. aastal, mil talle anti ühena esimestest Eestimaa linnadest linnaõigused. Paide on läbi kireva ajaloo kandnud ka nimesid nagu Wittenstein, Weissenstein ja Paede. Täna on Paide Järva maakonna ainus linn kui kohalik omavalitsusüksus ning administratiivne keskus. Elanike käsutuses on kolm kooli, kaks lasteaeda, kultuurikeskus ja 3D kino, spordihall ja ujula, noortekeskus ja rulapark, muusikakool ja huvikool. Paide linnas asub maakonna ainus haigla ja tegutsevad majanduse edendamise seisukohalt võtmetähendusega ettevõtted. Linna üks peamisi vaatamisväärsusi ja turismiatraktsioone on Ajakeskus Wittenstein koos kauni Vallimäega. Paide ordulinnuse varemetes asuvas ajakeskuses on võimalus tõelise ajamasinaga rännata ja saada osa erinevatest ajaloosündmustest. Tähelepanuta ei saa jätta ka Paide Püha Risti kirikut ja raekoda, mis asuvad linna südames Keskväljakul. Oluline koht Paide ajaloos on vanalinnal ja sajakonnal paeskulptuuril. Siin on sündinud helilooja Arvo Pärt ning näitlejad Ita Ever ja Eve Kivi. Paides peetakse ka Arvamusfestivali, mis iga aasta augustis toob Eestimaa südamesse tuhandeid külalisi arutlema ühiskondlikel teemadel ning nautima kultuuriprogrammi. Paide linn on hea elukeskkonnaga paik peredele ja lastele kasvamiseks. Vaata lähemalt: paide.ee.

Toote üksikasjad
4740352116078

Lisainfo

Trükiarv:
750000
Perforatsioon:
12½ x 12½
Trükikoda:
AS Vaba Maa
Trükk:
ofset
Poogen:
5 x 5
Mõõt:
24.0 x 24.0 mm
Teema:
Heraldika
Aasta:
2015

Saage meie värskeimaid uudiseid ja eripakkumisi

Soovin edaspidi saada Omnivalt turunduslikke pakkumisi (soodustused, kampaaniad, mängud) ja uudiseid. Andmete töötlemise põhimõtetega saate tutvuda SIIN: <a href="https://www.omniva.ee/meie/ettevottest/andmekaitse" style="color:#F04E23;">vajuta siia</a>

Menüü

Seaded