Ei ole veel kontot? Registreeri
Eestimaa looduse aastaringi kuulub neli väga eripalgelist aastaaega. Iga aastaaja saabumisest annavad märku meile kaunid lilled, mille õide puhkemist me igal aastal ootame.
Lumikelluke (Galanthus) on amarülliliste sugukonda kuuluv taimeperekond. Looduslik kasvuala on Euroopast Lääne-Aasiani, õitseb varakevadel ja sümboliseerib justkui puhast ja lootusrikast kevadet.
Karikakar (A. arvensis) on korvõieliste sugukonda karikakra perekonda kuuluv taimeliik. Väga tihti aetakse valge karikakar segi härjasilmaga. Karikakar kasvab paljudest vartest koosneva põõsana, härjasilm aga tavaliselt üksiku taimena. Samuti on karikakral korvõisikud rohkem sest nad on väiksemad.
Aster (Aster L.) on astrilaadsete seltsi korvõieliste sugukonda kuuluv rohttaimede perekond. Nimi Aster pärineb vanakreeka sõnast ἀστήρ, mis tähendab tähte ja viitab õisiku kujule. Mõned astrid õitsevad kaua ja on sügiseti ühed viimastest õitsevatest lilledest.
Lumimari (Symphoricarpos) on kuslapuuliste sugukonda kuuluv taimeperekond. Taim kasvab Eestis ilupõõsana aedades ja parkides. Valged silmailu pakkuvad marjad valmivad sügisel ja püsivad põõsal kaua veel pärast öökülmade saabumist.