Rahvarõivad - Lihula

Lihula rahvarõivad on 2015. aasta aprillis välja antud mark, mis kuulub postmargisarja Eesti rahvariided. Margil on kujutatud Läänemaa rahvarõivaid – Lihula tüdrukut, naist ja meest.

Marki saab kasutada teiste markidega kombineerimiseks.

Laos: 0 tk
Tootekood:
4740352115958
Ilmumiskuupäev: 14.04.2015
Kujundaja: Mari Kaarma
Järjenumber: 595-14.04.15
Margi tsoon: Muud margid
Margi tüüp: Klassikaline
Otsas
0.55 €
Tellimus ületab maksimaalse lubatud koguse!
Kirjeldus

19.sajandi lõpul tekkis Lihulas lilleliste tikitud seelikute mood. Alguse sai see vaipade kaunistamisest lilltikandiga ja seda nimetati roosimiseks. Roositud vaibad levisid mujalegi, aga roositud seelikuid tehti vaid Lihulas ja naaberkihelkonnas Kirblas. 19. ja 20. sajandi vahetuse Lihula ja Kirbla rahvarõivad on äravahetamiseni sarnased, sageli samade meistrite tehtud. Varem kooti triibulisi, ruudulisi ja lapilisi seelikuid, neid kanti ka samaaegselt lillelistega. Üks lapiline seelik on näha Lihula tüdruku seljas postmargil. Lemmikvärv oli uuemal ajal säravpunane, leidub siiski ka näiteks tumedamale punasele ja eresinisele kangale tikitud seelikuid. Tähelepanu äratab veel ehete rohkus, vahel oli kogu rind rahadega kaetud. Abielunaiste mütsid olid laia pitsi ja laiade ning pikkade lintidega. Põllekangaks kasutati sageli kardinapitse. Lihula ja Kirbla särkidel on hästi laiad kätised. 19. sajandi lõpul hakati särke kaunistama punase ristpistetikandiga. Eriti uhked olid peigmeeste särgid. Muidu kandis aga Läänemaa mees tollal üsna linlikku ülikonda, moepeakatteks oli terves Eestis nokkmüts. Esimese päeva ümbrikul on osa Kirbla naistesärgi rinnalapi ristpistetikandist ja esimese päeva templil on kujutatud Lihula ja Kirbla tikitud seelikutel kõige sagedamini esinev motiiv.

Toote üksikasjad
4740352115958

Lisainfo

Trükiarv:
60000
Perforatsioon:
13¾ x 14
Trükikoda:
AS Vaba Maa
Trükk:
ofset
Poogen:
5 x 5
Mõõt:
27.5 x 33.0 mm
Teema:
Rahvariided
Aasta:
2015

Saage meie värskeimaid uudiseid ja eripakkumisi

Soovin edaspidi saada Omnivalt turunduslikke pakkumisi (soodustused, kampaaniad, mängud) ja uudiseid. Andmete töötlemise põhimõtetega saate tutvuda SIIN: <a href="https://www.omniva.ee/meie/ettevottest/andmekaitse" style="color:#F04E23;">vajuta siia</a>

Menüü

Seaded