Korduma kippuvad küsimused

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED:

Kuidas Minu Marki kujundada?

Minu Margi kujundamine on lihtne, järgi lihtsalt keskkonna juhiseid. Margi kujundamiseks otsi .jpg formaadis foto (mitte üle 3 MB ning minimaalselt 472x472 pikseliga) ja laadi see tellimiskeskkonda, sealt edasi saad fotot kujundada erinevaid võimalusi kasutades.

Kuidas saan pildile teksti lisada?

Tekst tuleks lisada pildile kasutades mõnda pilditöötlusprogrammi ehk enne pildi laadimist keskkonda. Üks lihtsamaid vahendeid on Paint, mis on kättesaadav enamikes arvutites. Pärast pildi töötlemist pööra tähelepanu sellele, et fail jääks .jpg formaati.

Kas Minu Margile võib igasuguseid pilte või logosid lisada?

Üldiselt kehtib reegel, et lisatav pilt peab olema enda tehtud või teil peab olema õigus antud foto kasutamiseks. Rikkuda ei tohi üldist head tava ja kombeid, kujundatud mark ei tohiks kedagi solvata või rikkuda kellegi mainet.

Palun tutvu Minu Margi tellimistingimustega, kus on välja toodud ka lisatavale pildile kehtestatud nõuded.

Tahan teha sõbrale kingituseks tema fotoga margi, kas see on lubatud?

Kui soovite sõbrale ja lähedasele teha kingituseks margi siis see keelatud ei ole.  Küll aga võtate vastutuse margile lisatava foto osas juhul kui margil kujutatud isik peaks tema margil kujutamise vaidlustama.

Kuidas ma tean, kas valitud pilt vastab nõutud parameetritele?

Minu Margi kujundamisel kasuta .jpg formaadis pilti. Formaadi kohta saab infot faili nimetuse järel asuvast liidesest (.jpg) või kui avate pildi ning valite vasaku hiireklahvi alt „Properties”. Seal all on pildi formaat nähtav „Type of file” juures. Teiseks oluliseks parameetriks on, et pilt oleks vähemalt 472x472 pikselit. Painti programmist saab selle kohta infot, valides „Image” – „Attributes”. Siis on vaadeldava foto pikselid toodud „Width” ja „Height” juures.

Margi poognale saab lisada teksti, kuidas seda kasutada?

Margi poognale saate lisada kuni kolm rida teksti, igale reale maksimaalselt 20 tähemärki. Tekst trükitakse poognale fondiga Verdana ning suurusega 12. Kasutage võimalust, et kirjutada poognale mõni marke iseloomustav sõna või Teie jaoks tellimusega seotud oluline info, tervitus või õnnesoov kellelegi (kui soovite margipoognat kinkida), kampaania nimi, kui kasutate marke mõnes kampaanias jne.

Keskkond kuvab mulle veateate

Esmase info vea sisust saad just sellest samast veateatest. Loe see rahulikult ja vajadusel mitu korda läbi. Põhilised veateated puudutavad pildi laadimist - laetav pilt ei vasta kehtestatud reeglitele, näiteks on liiga väike või on vale formaadiga. Mõnedel juhtudel on tegemata valik või sisestamata oluline info. 

Miks on minu kujundatud Minu Mark tellimiskeskkonnas ja valmiskujul trükitult värvierinevustega?

Värvierinevus tuleneb reeglina sellest, et arvutite värviseadistuses on erinevused. Näiteks ühes arvutis nähtav kollane võib teises arvutis vaadates omada hoopis teist tonaalsust. Värvierinevuse võimalusele on viidatud ka Minu Margi tellimistingimustes, sellega peab postmargi tellimisel arvestama, kuid väga suurte ja täiesti erinevate värvide korral võta kindlasti meiega ühendust.

Menüü

Seaded