Metsade kuld - liigid. Eesti - Rumeenia ühisväljaanne

Harilik kuusk on 2017. aasta novembris välja antud postmark. Mark on osa Eesti-Rumeenia ühisväljaande sarjast: Metsade kuld – liigid. Margil on kujutatud harilikku kuuske.

Marki saad kasutada Euroopa-siseste standardkirjade saatmiseks.

Laos: 0 tk
Tootekood:
4740352116696
Ilmumiskuupäev: 24.11.2017
Kujundaja: Indrek Ilves
Järjenumber: 669-24.11.17
Margi tsoon: Margid Euroopasse
Margi tüüp: Klassikaline
Otsas
1.40 €
Tellimus ületab maksimaalse lubatud koguse!
Kirjeldus

Harilik kuusk (Picea abies) on põhjapoolkeral valitsevasse männiliste sugukonda kuuse perekonda kuuluv igihaljas okaspuu. Harilik kuusk on Eesti ainus looduslik kuuseliik ning leviku järgi männi ja kase järel kolmas puuliik meie metsades. Kuusk talub varju ja endale soodsa pinnasega kasvukohtades tõrjub ta välja teisi puuliike, kasvab keskmiselt 35 m kõrguseks ja kuni 1 m jämeduseks. Eesti kõrgeimad kuused on Järveseljal 48 m kõrged. Harilik kuusk elab soodsates tingimustes kuni 250, harva 400–500 aasta vanuseks. Kuusepuit on pehme, kergesti töödeldav ning seda kasutatakse ehituspuiduks, mööbli tegemiseks ja tänu headele kõlaomadustele kannelde, viiulite, klaverite jms valmistamisel. Kuusk on ka väga populaarne ilupuu ja jõulupuu.

Harilik pihlakas (Sorbus aucuparia) on roosõieliste sugukonda pihlaka perekonda kuuluv mitmeaastane heitlehine lehtpuu. Pihlaka leviala hõlmab peaaegu kogu Euroopa. Eestis on tavaline alusmetsa metsaservade ja põllupeenarde puu, kasvab 10-15 m kõrguseks ja 30-50 cm jämeduseks. Teda kasvatatakse ilusate õite ja viljade tõttu ilupuuna, tema mõrud viljad kõlbavad süüa ja on tervislikud, tema puit on raske, elastne ja tugev ning sobib seetõttu hästi tisleritöödeks. Sügisel ei kuku paljudelt pihlakatelt marjad maha, vaid jäävad puu külge ning  talvel, kui lumi maha sajab, on pihlakamarjad paljude lindude jaoks tähtis toiduallikas.

Toote üksikasjad
4740352116696

Lisainfo

Trükiarv:
35000
Perforatsioon:
13¾ x 14
Trükikoda:
AS Vaba Maa
Trükk:
ofset
Poogen:
5 x 2
Mõõt:
26 x 36 mm
Teema:
Ühisväljaanded
Aasta:
2017
Seotud tooted

Saage meie värskeimaid uudiseid ja eripakkumisi

Soovin edaspidi saada Omnivalt turunduslikke pakkumisi (soodustused, kampaaniad, mängud) ja uudiseid. Andmete töötlemise põhimõtetega saate tutvuda SIIN: <a href="https://www.omniva.ee/meie/ettevottest/andmekaitse" style="color:#F04E23;">vajuta siia</a>

Menüü

Seaded